Ikona top
Názov aktivity
Turistika
Popis

Nízke Tatry ponúkajú široké možnosti pre milovníkov turistiky od ľahkých až po náročnejšie trasy. Apartmány Jasná a Apartmány Biela Púť sa nachádzajú vo výške cca 1120 m n. m. priamo na Bielej Púti, čo je ideálny východiskový bod mnohých turistických trás. Radi vám s výberom trasy poradíme a v našom obchode v blízkosti apartmánov máme k dispozícii všetko potrebné, vrátane turistických máp aj píšťaliek na odplašenie medveďov.

Siná

Výstup začíname od smerovníka Demänovská jaskyňa slobody (830 m.n.m.) po modrej turistickej značke. Po asi 300 m prídeme na rázcestie. Odtiaľ pokračujeme po žltej turistickej značke cez sedlo Sinej (1300 m.n.m.) až na vrchol Sinej (1560 m.n.m.). Z vrcholu je výhľad na Liptovskú kotlinu, Západné Tatry, Demänovskú dolinu, hrebeň Bôra a centrálny hrebeň Nízkych Tatier. Návrat – tou istou trasou.

Chopok

Parkovisko Biela Púť (žltá značka) – Tri vody – sedlo Poľany (červená značka) – Dereše – Chopok – Demänovské sedlo – Krúpovo sedlo (zelená značka) – rázcestie Široká dolina – pod Krčahovom – Lúčky

Symbolický cintorín a vyhliadková veža

Z hlavnej cesty pri Bielej Púti odbočte pri kríži a pokračujte pomerne nenáročnou turisticky značenou žltou trasou popri vyhliadkovej veži, odkiaľ sa môžete pokochať výhľadom na severnú stranu Chopku a Demänovskú dolinu až na Symbolický cintorín obetí Nízkych Tatier.
Alternatívna trasa 2a: Zachádzkou je možné pokračovať ďalej po žltej trase (+2,6 km,+1 hod.), ktorou sa dostanete k Demänovskej Jaskyni Slobody. Na cestu späť k Symbolickému cintorínu využite rovnakú trasu.

Vrbické pleso

Od parkoviska za Wellness Hotelom Grand Jasná vedie chodník k Vrbickému plesu. Po pravej strane jazera vedie náučný chodník s informačnými tabulami, ktorý pokračuje ďalej na Tri Vody. Pri plese si môžete oddýchnuť na lavičkách v tichu lesa a pokochať sa výhľadmi na okolité hrebene Nízkych Tatier.

Chopok - Ďumbier

Trasa vedie po červenej turistickej značke od Kamennej chaty pod Chopkom hrebeňom cez Demänovské sedlo (1 756 m n. m.) a Krúpovu hoľu až na najvyšší vrchol Nízkych Tatier - Ďumbier (2 043 m n. m.), odkiaľ je veľmi rozsiahly kruhový rozhľad na takmer všetky pohoria stredného a severného Slovenska. Späť na Chopok rovnakou trasou.

Prihlásiť sa na odber Turistika